menu
Hotel przyjazny rodzinie – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Hotel przyjazny rodzinie – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Najniższa cena tylko na naszej stronie!
Przyjazd
21 paź
Wyjazd
22 paź
Jesienna promocja
od 175 os / noc
Jesienna promocja -10% od 25.10 do 01.11. zobacz szczegóły
  1. Bezpieczna i bajecznie urokliwa
  2. Blog
  3. Hotel przyjazny rodzinie – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Hotel przyjazny rodzinie – 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Tegoroczne wakacje wraz z rodziną chcesz spędzić z dala od domu? Właściciele obiektów noclegowych coraz częściej przykładają szczególną wagę do wygody najmłodszych. Z naszą pomocą szybko wybierzesz hotel przyjazny rodzinie.

Wakacyjny wyjazd z dziećmi to prawdziwe wyzwanie – wie o tym każdy rodzic. Na szczęście na mapie Polski jest coraz więcej hoteli, których właściciele troszczą się o wygodę zarówno dorosłych, jak i najmłodszych gości. Jakie udogodnienia powinien oferować hotel rodzinny? Oto nasza lista:

1. Dodatkowe wyposażenie dla dzieci w pokojach

Czasy, gdy rodzice wyjeżdżający z dziećmi na wczasy musieli brać ze sobą stos rzeczy – od turystycznego łóżeczka aż do elektronicznej niani – minęły. Hotel przyjazny rodzinie to miejsce, na stanie którego znajdują się m.in. wózki spacerowe czy krzesełka do karmienia dla najmłodszych.

Jeżeli na stronie internetowej hotelu znajduje się informacja, że obiekt dysponuje wymienionymi wyżej udogodnieniami, pozostaje jeszcze sprawdzić, czy poszczególne sprzęty pochodzą od renomowanego producenta.

2. Hotel rodzinny jest wyposażony w salę zabaw

Najmłodsi uwielbiają spędzać czas na zabawie, dlatego na terenie hotelu rodzinnego powinna znajdować się sala zabaw. Do dyspozycji dzieci powinny być różne atrakcje, np. zabawki, gry planszowe, trampoliny czy kolorowanki.

Hotel dla rodziny może być wyposażony w stół do gry w piłkarzyki, tenisa stołowego lub profesjonalną kręgielnię. Kilka atrakcji to gwarancja, że nawet w deszczową pogodę starsze dzieci nie będą nudzić się w hotelu.

3. Atrakcje dla najmłodszych na świeżym powietrzu

Lato to czas, który dzieci najchętniej spędzają na świeżym powietrzu. Rodzinny hotel powinien to uwzględniać. Większość właścicieli obiektów noclegowych pamięta o stworzeniu placu zabaw, ale tylko niektórzy idą o krok dalej, proponując dzieciom choćby przejażdżki konno, boisko do piłki siatkowej czy naukę wędkowania.

Hotel rodzinny Dolina Charlotty to rozmaite atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych – Zoo z Krainą Bajek, Wodne Zoo Safari i Fokarium. Rodziny z dziećmi mogą też skorzystać z wypożyczalni kajaków i spędzić popołudnie na Jeziorze Zamełowskim.

4. Hotel dla rodziny organizuje zajęcia z animatorem

Rodzinny wyjazd wcale nie oznacza, że dzieci muszą być pod stałą opieką rodziców. Właśnie po to, aby również opiekunowie mieli czas dla siebie, hotel przyjazny rodzinie powinien organizować zajęcia z animatorem. Najmłodsi mają w ten sposób możliwość spędzenia czasu w kreatywny sposób, uczestnicząc w warsztatach artystycznych, zajęciach tanecznych lub sportowych.

Pozostawiając dziecko pod opieką animatorów, rodzice mogą być spokojni – to osoby odpowiednio przygotowane do sprawowania opieki nad maluszkami. Dzięki doświadczeniu bez trudu nawiązują oni nić porozumienia z najmłodszymi i skutecznie angażują ich w przygotowane zajęcia.

5. Udogodnienia dla dzieci w strefie wellness

Szczególnie w bardzo gorące dni strefa wellness będzie lepszym wyborem niż plaża. Aby wakacje były udane, warto sprawdzić, czy wybrany hotel posiada strefę wellness z licznymi udogodnieniami dla najmłodszych. Doskonałym przykładem są brodziki.

Wybierając się z dzieckiem do strefy wellness, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Zupełną podstawą są rękawki. Hotel rodzinny z pewnością będzie je posiadał na stanie i udostępniał najmłodszym gościom.

6. Hotel przyjazny rodzinie ma kuchnię dla dzieci

Hotele rodzinne nie zapominają o menu dla dzieci, a to dlatego, że najmłodsi często mają inne preferencje kulinarne niż dorośli. Wybierając obiekt noclegowy, warto sprawdzić, czy przewiduje on odrębne menu właśnie dla dzieci.

Atutem restauracji mieszczącej się w hotelu jest wyposażenie przystosowane do potrzeb najmłodszych. Krzesełka dla dzieci to nie wszystko – rodzice powinni też mieć możliwość poproszenia o sztućce i naczynia dla dzieci czy nawet jednorazowe śliniaki.

7. Obsługa przyjazna dzieciom

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia obsługi. Współcześnie oceny użytkowników, którzy korzystali z poszczególnych hoteli, można znaleźć na różnych stronach internetowych. Warto się z nimi zapoznać, aby upewnić się, że hotel rzeczywiście jest przyjazny rodzinie.

Pracownicy recepcji powinni służyć pomocą w wyborze atrakcji dla dzieci i zapoznać gości z ofertą ośrodka. W nagłych wypadkach to właśnie oni zwykle pomagają skontaktować się z lekarzem pediatrą.

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij