menu
Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Najniższa cena tylko na naszej stronie!
Przyjazd
27 paź
Wyjazd
28 paź
Jesienna promocja
od 175 os / noc
Jesienna promocja -10% od 25.10 do 01.11. zobacz szczegóły
 1. Bezpieczna i bajecznie urokliwa
 2. Blog
 3. Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjne to spore wyzwanie dla organizatorów. Jest to jednak doskonała okazja na połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego warto podzielić je na dwie części. Pierwszą z nich najlepiej przeznaczyć na szkolenia i naukę, drugą natomiast na imprezę pracowniczą, która stanowi doskonałą sposobność do integracji. Gdzie wybrać się na wyjazd integracyjny oraz co zaplanować w programie? Podpowiadamy.

Jak zorganizować imprezę integracyjną?

Imprezy integracyjne od lat cieszą się dużą popularnością zarówno wśród pracodawców, jak i pracowników. Jest to doskonała okazja do lepszego poznania swoich współpracowników, a także poprawienia relacji w zespole. Aby jednak stworzyć idealny grunt do integracji, należy wcześniej ją dokładnie zaplanować i ułożyć harmonogram wyjazdu, dzięki czemu wszystkim łatwiej będzie się odnaleźć w czasie spotkania firmowego.

Owocna integracja firmowa powinna być podzielona na 2 części:

 • etap szkoleniowy,

 • etap integracyjno-rozrywkowy.

Część szkoleniową warto wykorzystać do podszlifowania umiejętności kadry pracowniczej. Jest to również doskonały moment na spotkania z inspirującymi osobami oraz mentorami, którzy wiedzą, jak zmotywować kadrę do pracy oraz realizacji zaplanowanych celów sprzedażowych.

Imprezy pracownicze to natomiast doskonały sposób na integrację. Zacieśnienie więzi w zespole niesie wiele korzyści dla codziennej pracy, a także znacznie rozluźnia wzajemne stosunki między współpracownikami, dlatego nie należy tej części pomijać.

Jakie wybrać atrakcje na imprezę firmową?

Imprezy firmowe stwarzają szerokie pole manewru dla organizatora. Podejścia do tego tematu są bardzo różne, dlatego już na wstępie warto ustalić, co będzie najważniejszym celem spotkania pracowników. Wiedząc już dokładnie, jakie korzyści po wydarzeniu planujemy osiągnąć, łatwiej będzie zaplanować przebieg imprezy integracyjnej. Poniżej zamieszczamy listę aktywności wraz z objaśnieniem, jakie korzyści mogą przynieść.

 1. Rejs katamaranem lub na jachcie żaglowym – odpoczynek na łonie natury to doskonała okazja do zredukowania stresu pracowników. Odprężeniu towarzyszy jednak poczucie odpowiedzialności związane z bezpiecznym zachowaniem nad wodą.

 2. Gry terenowe – zespołowe gry w terenie to jedna z najbardziej efektywnych metod integracyjnych. Pracownicy podzieleni na zespoły zmotywowani zostają do współpracy w celu jak najszybszego ukończenia zabawy i zdobycia trofeum. Gra jest tym bardziej emocjonująca, jeśli dla zwycięzców zostanie przewidziana atrakcyjna nagroda rzeczowa lub w postaci przeżyć, np. lot balonem lub skok ze spadochronem.

 3. Spływy kajakowe – to kolejny sport wodny, który z jednej strony pomaga się odprężyć, a z drugiej wymaga współpracy pomiędzy sobą podczas wiosłowania. Współdzielenie kajaka z innym współpracownikiem to doskonała okazja do rozmów na neutralne tematy niż praca.

 4. Rajd quadami – połączenie rozrywki i mocnych przeżyć, które na pewno na długo pozostaną w pamięci pracowników.

 5. Paintball – idealna gra zespołowa ucząca szybkiego porozumiewania się ze sobą oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Przy okazji oczywiście jest to doskonała rozrywka oraz solidna dawka ruchu.

 6. Biegi lub zawody sportowe z nagrodami – połączenie aktywności fizycznej z odrobiną zdrowej rywalizacji to doskonały sposób na zmotywowanie pracowników do walki, a jednocześnie dobrej zabawy. Do współzawodnictwa warto więc podejść z przymrużeniem oka.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Na spotkanie integracyjne pracowników warto wybrać miejsce blisko natury. Nie od dziś wiadomo, że jest to sprawdzony sposób na odpoczynek i zredukowanie stresu. Warto jednak postarać się, aby wybrany ośrodek był też doskonałą bazą noclegowo-rozrywkową. W roli tej świetnie sprawdzi się Dolina Charlotty, gdzie można zorganizować plenerowy piknik nawet na kilka tysięcy osób lub zamknięty bankiet na 100-300 osób. Wykwalifikowana kadra ma duże doświadczenie w organizacji spotkań integracyjnych, dzięki czemu może podsunąć wiele ciekawych pomysłów, a także pomóc w koordynacji wydarzenia.

Na specjalne życzenie goszczonej firmy wnętrze sali bankietowej może zostać przeobrażone na potrzeby imprezy tematycznej. Kultowe seriale i baśnie, a także wybrane epoki historyczne stanowią doskonałą atrakcję dla gości. Jednocześnie pracowników można poprosić o przygotowanie ciekawego przebrania, co zawsze wzbudza wiele radości.

W co się ubrać na imprezę firmową?

Na część szkoleniową podczas wyjazdu firmowego, warto przygotować formalny, jednak nie przesadnie elegancki strój. W przypadku panów sprawdzą się spodnie i tradycyjna koszula. Panie natomiast mogą pozwolić sobie na wygodną garsonkę. Na część integracyjno-rozrywkową najlepiej zapakować wygodny i komfortowy strój, który pozwoli się odprężyć i na kilka godzin zapomnieć o formalnym, pracowniczym ubiorze.

Wyjazd integracyjny to wspaniały sposób na związanie pracownika z firmą. Dzięki niemu każdy poczuje się wyjątkowym członkiem zespołu, który ma czynny wkład w życie organizacji!

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij